Choď na obsah Choď na menu
 


V Bumbaľanskom zámku majú starosti

4. 7. 2010

Obnovená premiéra divadelného predstavenia

V Bumbaľanskom zámku majú starosti    

„Zlatý klinec programu“, alebo „krásna bodka na záver“ osláv 655. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci a stretnutia rodákov, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 3.7.2010 – 4.7.2010. Tak sa vyjadrovali prítomní, ktorí si prišli pozrieť obnovenú premiéru divadelnej hry “V Bumbaľanskom zámku majú starosti“.

     Pôvodná myšlienka bola nacvičiť túto divadelnú hru s našou mládežou a na jej obnovenú premiéru pozvať všetkých hercov, ktorí v tejto hre účinkovali v roku 1991. Keďže väčšina z nich už žije mimo našej obce, prišli by zároveň ako jej rodáci. Jedným z nich je aj rodák zo Zborova, herec, ktorého dnes pozná takmer celé Slovensko, Martin Mňahončák.
     A tak sa naši mladí, nádejní herci, dvakrát do týždňa stretávali v priestoroch komunitného centra, kde pod vedením dvoch bývalých hercov z roku 1991 Valiky Bodíkovej a Rasťa Jurašiho nacvičovali túto divadelnú hru.
     Výsledok ich dva a pol mesačnej spoločnej práce si mohli nielen občania našej obce pozrieť v nedeľný podvečer 4.7.2010, kedy sa v sále nášho kultúrneho domu otvorila hodová sieň kráľa Bumbaja I..
     V hľadisku, ktoré bolo zaplnené do posledného miesta, sedeli nielen najmladší občania Zborova, ale aj tí, ktorí sa v našej obci kedysi dávno venovali ochotníckemu divadlu. Herci zožali veľký úspech, spokojnosť na ich tvárach bola viditeľná a radosť všetkých zainteresovaných neopísateľná...
     Veľkú radosť mali aj naši pozvaní hostia: Mária Čobejová a Kristína Kvarteková, ktoré túto divadelnú hru nacvičovali v roku 1991; Martin Mňahončák, Vlado Mňahončák a Katka Bišková, bývalí herci z roku 1991, ktorí si tak zaspomínali na časy, keď oni stáli na tomto javisku; nadšený bol aj starosta našej obce Ján Lukáč a Mgr. Juraj Bochňa, riaditeľ HOS Bardejov.
     Po skončení divadelného predstavenia boli pani Čobejovej a Kvartekovej odovzdané kytice kvetov a herci dostali za odmenu velikánsku tortu v podobe Bumbaľanského zámku, ktorú nám upiekla pani Marta Ďuricová.
     V priebehu tortovej party sa konala autogramiáda s Maťom Mňahončákom a fotografovanie nemalo konca kraja...

 

 

V divadelnej hre „V Bumbaľanskom zámku majú starosti“ účinkovali:
 
Kráľ Bumbaj I. - Pavol Pňakovič
Pisárka Tereza Brčková - Lenka Furčáková
Princezna Bleduľka - Martina Kališová
Zbrojnoš Frčko - Urban Ďurica
Zbrojnoš Hrčko - Marián Štefurik ml.
Kuchár Maťko Guľášik - Dávid Buchala
Drevorubač Jano - Marek Hložek ml.
Rytier Nebojsa Schovajsový - Kristína Šoltýsová
Radca Piťo - Veronika Miškaninová
Kráľovská ježibaba Bubustraška 77. - Zuzana Ďuricová
Návštevníčky - Katarína Krajníková, Zuzana Helmeciová, Jaroslava Majcherová, Mária Geffertová ml., Alexandra Čobejová.
Šepkárky a asistentky - rehoľná sestra Salome, Katarína Štefuriková, Denisa Jedináková, Petra Skurková, Alena Horbajová a Ivana Majcherová.
Kostýmy - Divadlo Jonáša Záborského v Prešove
Fotografie zo skúšok – my všetci
Fotografie z vystúpenia – Rasťo Juraši
Réžia – Valika Bodíková a Rasťo Juraši
Zvuk, svetlá, efekty, spracovanie DVD záznamu – Rastislav Juraši – STUDIO RECORDS

 

 

DSC_3421_resize.JPG

 

 

Náhľad fotografií zo zložky V Bumbaľanskom zámku majú starosti