Choď na obsah Choď na menu
 


Dekanátne stretnutie mládeže v Zborove

12. 3. 2018

V Zborove sa stretlo dvesto mládežníkov

     V sobotu 10.03.2018 sa v obci Zborov konalo Dekanátne stretnutie mládeže Zborov 2018. Pre dvesto mládežníkov z bardejovského dekanátu bol pripravený bohatý duchovno-kultúrny program.
     Už v ranných hodinách sa začala k registrácii schádzať mládež do kultúrneho domu. Po odovzdaní darčekových balíčkov a organizačných pokynov sa účastníci tohto stretnutia v skupinkách presúvali do kostola sv. Margity Antiochijskej, kde sa o 10:00 hod. začala mládežnícka svätá omša.
     Hlavným celebrantom svätej omše bol bývalý pán kaplán zborovskej farnosti Mgr. Lukáš Poklemba. Spolu s ním slávili svätú omšu aj kňazi, ktorí na toto mládežnícke stretnutie sprevádzali mládežníkov zo svojej farnosti. Hlavnou témou dekanátneho stretnutia, ako aj celej svätej omše, bola odvaha. Mať odvahu byť kresťanom v tomto dnešnom uponáhľanom svete, mať odvahu žiť v rodine a vychovávať deti, mať odvahu šíriť dobro aj počas ťažkých skúšok - boli myšlienky spomenuté v homílii.
     Po svätej omši sa mládežníci presunuli do kostola sv. Žofie, kde si mohli pozrieť výstavu fotografii o histórii kostola. Zároveň ich s históriou chrámu v krátkosti oboznámil podpredseda OZ ŠOK Mgr. Ján Šurkala, PhD. 
     Po prehliadke tohto krásneho kostola pre všetkých účastníkov stretnutia nasledoval chutný obed v sále kultúrneho domu. Po občerstvení a načerpaní nových síl sa zaplnili stoličky v hľadisku a na zborovskom javisku sa v podaní hercov z Mládežníckej divadelnej skupiny zo Zborova začal odohrávať životný príbeh patrónky zborovského kostola sv. Margity Antiochijskej. Krásna a odvážna Margita položila svoj mladý život za kresťanskú vieru a pri sledovaní tohto divadelného prestavenia prežívali diváci nielen chvíle napätia, ale aj dojatie. Záverečným potleskom a standing ovation odmenili diváci všetkých hercov, ktorí pod vedením vedúcich tejto divadelnej skupiny Valérie Bodíkovej a Rastislava Jurašiho, pre nich toto divadelné predstavenie pripravili.
     Krásnym interaktívnym zapojením sa divákov do programu dekanátneho stretnutia mládeže bola prednáška v podaní Mgr. Viliama Riška SDB, duchovného otca farnosti Bardejov – Vinbarg. Po modlitbe korunky k Božiemu milosrdenstvu nasledoval dlho očakávaný koncert worshipovej a gospelovej speváčky z Košíc Dominiky Gurbalovej s priateľmi. Krásne texty, lahodná hudba a nádherný spev boli príjemným pohladením pred dušu všetkých prítomných.
     V závere Dekanátneho stretnutia mládeže Zborov 2018 odovzdali organizátori zborovského stretnutia Mária Geffertová a Marek Hložek symbolicky štafetu na takéto stretnutie o rok do farnosti Hertník. Odovzdali im srdce, ktoré bolo v logu mládežníckeho stretnutia v Zborove s myšlienkou, že tak ako mládež zo Zborova rozdala svoje srdce pri organizácii tohto podujatia pre všetkých návštevníkov, tak nech sa na budúci rok rozdajú pre druhých aj vo farnosti Hertník. S takouto krásnou myšlienkou a s prianím bezpečnej cesty domov sa ukončila nádherná celodenná akcia pre mladých nielen vekom.
     Organizátori Dekanátneho stretnutia mládeže Zborov 2018 z celého srdca ďakujú všetkým dobrovoľníkom, ktorí ochotne a nezištne akýmkoľvek spôsobom pomohli pre realizácii tohto stretnutia. Všetci spoločnými silami pripravili krásny zážitok pre tých, ktorí na toto podujatie zavítali. A práve zážitok je to, čo si v našich srdciach uchováme navždy a nedá sa vyvážiť žiadnymi peniazmi heart

 

Fotogalériu z tohto podujatia si môžete pozrieť po kliknutí na tento link:

http://www.zborov.sk/samosprava/ekonomika-obce/502-v-zborove-sa-stretlo-dvesto-mladeznikov.html#M104-P7030127

 

50_dsc_0121.jpg